Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Akciový výprodej pokračuje, analýza DAXu

Autor: Investplanet

Akciové trhy zažívají další černý den. Akcie na Wall Street vstupují do druhého únorového týdne s 1,7 procentní ztrátou, přičemž německý DAX odepisuje téměř 3 procenta stejně jako francouzský CAC, britský index FTSE 100 ztrácí před koncem pondělní seance 2,3 procenta.

Páteční výprodej technologických akcií poslal index Nasdaq na nejnižší závěr od října 2014. V pondělí Nasdaq odepisuje další 2 procenta. V oslabení je dnes i ropa. Americká WTI v pondělí klesá o 3 procenta poté, co jednání Saúdské Arábie a Venezuely nepřineslo žádné výsledky. Poptávka po ropě je barometrem zdraví globální ekonomiky a trhy na celém světě letos prakticky kopírují poklesy a růsty cen této komodity. Z tohoto důvodu padají hlavně akcie procyklických sektorů. Na klidu investorům obecně nepřidala ani smíšená data z amerického trhu práce v pátek.

Německý akciový index DAX dnes protíná minima ze srpna 2015 a padá níž. Aktuálně ho čeká test kulatého čísla 8 900 bodů. Pokud se ani u této úrovně nezastaví, pak se mu otevře prostor pro pokles o dalších 500 bodů k minimům z října 2014.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam