Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Pondělí 13.5.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


V pátek se v grafu měnového páru GBP/USD velmi okatě nabízela svíčková formace hlava-ramena, která lákala obchodníky k nákupům. Ano, byla tam možnost vzít si na stranu long nějakých 30 pips, ale cena se poté opět vrátila dolů ke svému rameni. Střední žlutá zóna zatím odolává.
 

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Máme tady nový pracovní týden a na pondělí nejsou hlášeny žádné zásadní fundamenty. Cenové úrovně ponechávám beze změny a čekám jestli dnes střední žlutá zóna odolá shortařům.

 


Úspěšné obchodování přeje
Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam