Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Přehled dne: Indexy korigují včerejší ztráty, dolar zpevňuje

Autor: Štěpán Hájek

K růstu se dnes vrátily akcie a americký dolar, který tak dostává pod tlak ostatní měny. Data z britského trhu práce trhy příliš neovlivnily, ani zveřejnění německého ZEW indexu. Ropa po večerním výprodeji dnes opět mírně zpevňuje.

Z pohledu fundamentu dnes měly šanci ovlivnit vývoj na britské libře data z britského trhu práce. Nakonec se tak nestalo, a ačkoliv mzdy rostly meziročně o 3,2%, nedokázaly dorovnat očekávání na 3,4%. Zaměstnanost za poslední 3 měsíce rostla o 99 000, odhad byl na 141 000. Lépe dopadla pouze míra nezaměstnanosti, když klesla na 3,8%, odhad byl na 3,9%. Britská libra v reagovala na zveřejnění dat mírným posílením, poté se však dostala pod tlak vinou silnějšího amerického dolaru. Ten zpevňuje díky mírnému pozdvižení sentimentu kolem obchodního sporu mezi USA a Čínou. Donald Trump napsal na twitter, že obchodní dohody může být dosaženo zítra, pokud Čína bude souhlasit s podmínkami USA. Oslabuje také euro, které se na páru EURUSD vrací zpět směrem k cenové úrovni 1.12.

Akciovým indexům se podařilo zkorigovat včerejší výrazné ztráty, stále jsou však pod tlak prodejců z minulého týdne. Na komoditním trhu dnes opět roste ropa WTI, ačkoliv se jedná o pouhou korekci včerejších ztrát. Ropa roste díky zprávě o napadení některých ropných potrubí v Saudské Arábii.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam