Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní analýza: Na devizových trzích je zatím klid, dnes kanadská inflace a americký maloobchod

Autor: Štěpán Hájek

Akciovým indexům se podařilo během úterní seance umazat alespoň část předchozích ztrát a analytici dávají 50% šanci dosažení dohody před summitem G20. Na devizovém trhu po delší době zpevňoval americký dolar a dostal EURUSD zpět k cenové úrovni 1.12. Ropa WTI zůstává i nadále pod 62 dolary.

Forex

Situace na devizových trzích se od začátku týdne nijak výrazně nezměnila. Americký dolar mírně zpevňoval a dostal pod tlak některé rizikovější měny. Například australský dolar se na páru s americkým dolarem pohybuje na nejnižších úrovních od začátku letošního roku. Zároveň dnes brzy ráno dorazily horší data z Číny. Investice rostly o 6,1%, dohad byl na 6,4%. Průmyslová produkce rostla o 5,4%, což bylo výrazně pod očekáváním na 6,5%. Hůře dopadly taky maloobchodní prodeje, ty rostly o 7,2%, očekával se růst na 8,6%. Devizové trhy na dnešní data z Číny reagovaly jen velmi mírně a pozornost je zaměřena především na obchodní vyjednávání USA a Číny. Dubnová čísla zároveň podpořila myšlenku, že Peking bude potřebovat další stimuly k udržení ekonomické expanze. Na ostatních devizových trzích byl poměrně klid a USDCAD navzdory dalšími propadu ceny ropy zůstal v klidu a pouze konsolidoval do strany. Podobná byl situace na párech s japonským jenem a britská libra pod tlakem silnějšího dolaru opět ztrácela. Dnešní seance by mohla být z pohledu fundamentů již zajímavější, jelikož dorazí maloobchodní prodeje z USA nebo kanadská inflace.

Akcie a Komodity

Další celní přestřelka je za námi a trhy mírně zpevňují v reakci na ekonomická data a korporátní výsledky. Prezident Trump trhům včera mírně pomohl, když zmírnil svůj tón vůči obchodní válce a stál si za tím, že rozhovory nejsou ve slepé uličce a zůstávají konstruktivní. Novým rizikem jsou cla na evropské automobily, o kterých musí Trump rozhodnout do zítřka. Cla by především ovlivnila německý automobilový sektor, který by mohl propadnout o více jak 12%.

Na komoditním trhu se včera dařilo ropě díky zprávě napadení saudského ropovodu, kvůli čemuž stát zastavil přísun suroviny do ropovodu East-West. Dnes budou zveřejněny americké zásoby ropy.

Dnešní fundamenty

11:00 bude zveřejněno HDP v eurozóně. V 14:30 kanadská inflace a maloobchodní prodeje v USA. V 16:30 americké zásoby ropy.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam