Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 2.7.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí týden
Graf GBP/USD., timeframe H1

Od minulého pondělí, kdy jsem zveřejňoval svůj výhled naposledy, se měnový pár GBP/USD nijak výrazně trendově neprojevoval a spíše jde bočním směrem s mírně klesající tendencí. Jako by byl pevně svázaný několika cenovými úrovněmi. Hlavní podíl na tom má opět BREXIT a možnost, že Velká Británie se s EU rozejde "na tvrdo" bez dohody. USD sám o sobě lehce zpevnil při reakci na kladný vývoj obchodní války mezi USA a Čínou.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Kromě toho, že dnes ve 12:35 promluví člen FEDu Williams, tak pro GBP a USD není připravený v makrokalendáři žádný důležitý fundament. Hlavní roli by tedy mohl hrát jako doposud vývoj okolo BREXITu.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam