Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

PMI CAD pozitivně překvapilo, zásoby U.S. ropy nečekaně vzrostly a Čína si vede dobře

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Měnové páry USDCAD a USDCNH se stabilizovaly díky pozitivním výsledkům domácích ekonomik. Ropa po zveřejnění U.S. zásob vyklesala.

Ve včerejších odpoledních hodinách reportovala Kanada data Ivey PMI, která předčila očekávání analytiků a vzrostla z 52,4 na 54,2. Analytici očekávali růst pouze na hodnotu 53, kanadský dolar po zveřejnění výsledků posílil. Dobrá data přináší na trhy mírné uvolnění v aktuálně napjaté situaci a zlepšuje celkový náhled na globální ekonomiku.

Posílení CAD a stabilizace na měnovém páru USDCAD

 

 

Zásoby U. S. ropy nečekaně vzrostly a stlačily cenu ropy WTI během včerejší obchodní seance až na hodnotu 50.5 USD za barel. WTI nakonec včerejší seanci zavřelo na hodnotě 52.3 a prorazilo déletrvající trojúhelníkovou formaci.

Analytici očekávali, že zásoby ropy klesnou o necelé 3 miliony barelů, výsledek byl ale opačný a podle nejnovějších dat zásoby ropy vzrostly o 2.39 milionů barelů. Růst zásob může znamenat klesající poptávku po ropě z důvodu zpomalování světové ekonomiky.

Oslabení ropy pod formaci triangle

 

 

Solidní obchodní čísla ohlásil brzy ráno Peking, který tak stabilizoval yuan a zmírnil obavy z dopadů obchodní války mezi USA a Čínou. Čínský vývoz vzrostl o 3.3 % a dovoz klesl o 5.6 %. Obě čísla jsou pro Čínu pozitivní a na měnovém páru USDCNH lze pozorovat dočasnou stabilizaci.

Stabilizace USDCNH (yuan)

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam