Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Co se vyplatí sledovat tento týden

Autor: Mgr. Petr Plecháč

V následujícím týdnu nás čeká řada důležitých fundamentů jako HDP eurozóny, data inflace v USA nebo maloobchodní tržby UK. Pozornosti investorů neuniknou ani kvartální výsledky amerických firem nebo cenový vývoj čínského yuanu.

 

V úterý budou zveřejněna data z UK trhu práce za poslední tři měsíce, stejně tak se dozvíme UK  index průměrného výdělku. Ten funguje jako ukazatel růstu osobních příjmů, které dle posledních údajů rostou i navzdory oslabení domácí ekonomiky.
V úterý budou zveřejněna US data inflace (CPI), která mohou ovlivnit vývoj jak na měnových párech s dolarem, tak na akciových indexech.

 

Ve středu nás budou zajímat data HDP Německa i celé eurozóny. I když je předpoklad pro celou eurozónu mírně pozitivní, v Německu investoři očekávají snížení o 0,1 %. Německá ekonomika, která je závislá na exportu, se dostává pod tlak kvůli neutichajícímu sporu mezi USA a Čínou.

 

V centru pozornosti zůstává od minulého týdne čínský yuan a úroveň 7 (za US dolar). Po záměrném oslabení čínské měny se začínají rojit otázky, zda může obchodní válka přerůst v měnovou válku. Ostatní centrální banky totiž mohou kvůli konkurenceschopnosti začít znatelně snižovat své úrokové sazby.

 

Ve čtvrtek přijde do trhu řada důležitých fundamentů z US, mezi které patří maloobchodní prodeje za měsíc červenec nebo Filadelvský výrobní index. Dále nás čekají data z UK, konkrétně maloobchodní prodeje, kde analytici předpokládají pokles o 0,2% po předchozím překvapivém nárůstu o 1 %.

 

Uvolnit napětí na americkém akciovém indexu SP500 mohou výsledky velkých firem, které v tomto týdnu reportují své kvartální výsledky. Mezi ty nejzajímavější patří úterní report společnosti JD.com, středeční report společnosti Cisco Systems a čtvrteční reporty společností Alibaba, Walmart a Nvidia.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam