Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 13.8.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Klidnější pondělní obchodní seance dala britské měně příležitost zkorigovat svůj sestupný trend proti americkému dolaru zpět ke střední žluté cenové úrovni.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnes v 10:30 bude zveřejněn index průměrného výdělku za poslední tři měsíce ve Velké Británii. Poslední zveřejnění vykázalo růst mezd navzdory zpomalující britské ekonomice. Nabízelo by se tak, aby Bank of England pomohla domácí oslabující měně zvednutím úrokových sazeb, místo toho je ve hře opačná varianta snížení sazeb na podporu zpomalující ekonomiky. Díky tomu je ale velice pravděpodobné, že britská měna bude dál ztrácet. Dalším důležitým údajem dnes bude ve 14:30 hodnota v USA. Dnešní den má tedy předpoklady k pestřejším pohybům.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam