Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Známe termín velké obchodní schůzky USA x Čína, dnešní fundamenty mohou zahýbat s USD

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Kanadská centrální banka, která ponechala sazby na 1,75 %. Evropské akcie atakovaly měsíční high. V 16:00 budou zveřejněna US data nevýrobních nákupních manažerů PMI.

 

Včera v 16:00 zasedala Kanadská centrální banka, která ponechala sazby na 1,75 %, kde je drží už od října roku 2018.

USDCAD, H4

Kanadský dolar v reakci na to a na statement BoC výrazně posílil, což se na měnovém páru USDCAD projevilo jako silný výprodej.

Na USDCAD se nám vytvořil silný pattern skrytý shortový gap nad kterým je HVN z profilace trhu. Pokud se trh udrží na podobných cenách, na který se aktuálně nachází, má volný prostor pro další pokles až na hodnotu kolem 1.3150.

 

Optimismus kolem obchodní války USA x Čína

Evropské akcie atakovaly měsíční high, Dax otevíral s longovým gapem a dostal se na silnou resistenci z předchozího postranního pohybu trhu.

USA a Čína se oficiálně dohodly, že na začátku října povedou obchodní rozhovory ve Washingtonu na vysoké úrovni. Ještě před tím by měly proběhnout menší rozhovory v polovině září.

 

Dnešní fundamenty

Ve 14:15 bude zveřejněn předstihový ADP report o americké zaměstnanosti. Analytici předpokládají snížení změny ze 156K na 148K, výraznější odchylky od předpokladů mohou způsobit vysokou volatilitu na měnových párech s americkým dolarem nebo na amerických akciových indexech. Tento report je zveřejňován před pátečním NFP reportem, který patří mezi nejsledovanější US fundamenty vůbec.

ADP report sleduje změnu zaměstnanosti u menších podniků do maximálně 49 zaměstnanců. Do ADP reportu je zahrnuto cca 400 000 amerických podniků

V 16:00 budou zveřejněna US data nevýrobních nákupních manažerů PMI za měsíc srpen. Lze předpokládat, že po nepříliš pozitivních datech z výrobního sektoru, budou oči investorů směřovat i na tento fundament. Analytici předpokládají zvýšení z 53,7 na 54 bodů a horší než předpokládaný výsledek může na trhy přinést negativní náladu na měnových párech s americkým dolarem. Stejně jako na výrobním, tak i na nevýrobním PMI můžeme zaznamenat déletrvající sestupnou tendenci. Předchozí výsledek 53,7 bodů byl nejhorší od roku 2016.

V 17:00 se dozvíme změny zásob americké ropy od EIA. Včerejší týdenní API výhled nepotěšil ropné býky, když reportoval možné zvýšení zásob. Ropa WTI v návaznosti na to ve večerních hodinách oslabila.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam