Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Pátek 6.9.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Měnový pár GBP/USD má za sebou další růstovou seanci a veze se stále na pozitivní zprávě ze včerejšího dne, kdy dolní komora britského parlamentu přehlasovala premiéra Borise Johnsona a oddálila tak možný BREXIT bez dohody. Dokonce se při tomto růstu vyskytly dva pěkné pull-backy. 


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Konec prvního týdne bude hlavně o důležitých výsledcích z americké ekonomiky, které vyjdou odpoledne ve 14:30 (průměrná hodinová mzda, míra nezaměstnanosti a míra zaměstnanosti mimo zemědělství) završený proslovem guvernéra FEDu Jeroma Powella o půl sedmé večer. Pokud tyto fundamenty vyzní pozitivně, mohl by americký dolar vůči libře posílit a podpořit páteční výběr zisků na tomto měnovém páru.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam