Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Dnes to není pouze NFP report, ropa WTI i přes býčí fundament zakončila na včerejším openu

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Říká se, že v pátek by retail neměl obchodovat. Dnes to bude i pro zkušeného tradera díky řadě fundamentů nelehká obchodní seance.

 

Včera byl ve 14:15  zveřejněn předstihový ADP report o americké zaměstnanosti. Výsledek 195K předčil očekávání analytiků a připravil půdu pro pozdější posilování amerického dolaru, které odstartoval v 16:00 výsledek ISM PMI 56,4. US data nevýrobních nákupních manažerů PMI za měsíc srpen byla investory ostře sledována, především kvůli negativním datům PMI z výrobního sektoru.

FUSD, M15 a včerejší reakce na výsledky PMI v 16:00

 

V 17:00 jsme se od EIA dozvěděli změny zásob americké ropy. Zásoby US ropy znovu poklesly více než analytici předpokládali. V návaznosti na to cena ropy WTI vzrostla, aby svou denní seanci zakončila na otevírací ceně.

Ropa WTI, M15

 

 

Dnešní fundamenty

Obchodníky s ruským rublem bude dnes ve 12:30 zajímat, zda dojde k dalšímu snižování úrokových sazeb ze 7,25 na 7,0 %.

Jako každý první týden v pátek budou zveřejněna data z amerického trhu práce. Výsledky tzv. NFP reportu jsou celosvětově ostře sledovány. Ve 14:30 bude kromě NFP zveřejněna také míra nezaměstnanosti. Nezaměstnanost ve Spojených státech dlouhodobě klesá a poslední dva měsíce se drží na 3,7 %. Aby toho ve 14:30 nebylo málo, reportováno bude také tempo růstu mezd, které není investory vůbec přehlíženo.

Během reportování nových fundamentů lze očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s americkým dolarem, ale také na akciových nebo komoditních trzích (SP500, zlato...).

Vše podtrhne reportování míry nezaměstnanosti v Kanadě také ve 14:30. Poslední výsledky nebyly pro kanadský dolar vůbec pozitivní a analytici očekávají zlepšení.

V 16:00 bude v Kanadě zveřejněn tzv. Ivey PMI za měsíc srpen, který může ovlivnit obchodování na měnových párech s kanadským dolarem. Analytici očekávají zlepšení o jeden celý bod z 54.2 na 55.2. Hodnota nad 50 indikuje expanzi a je pozitivní pro danou měnu.

Dnešní seanci a celý obchodní týden uzavře v 18:30 komentář předsedy Fedu Jerome Powella, ten by svým přednesem neměl přinést do trhu zásadní informace.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam