Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Pondělí 9.9.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Páteční obchodování na měnovém páru GBP/USD se neslo v poklidném duchu. Range byla sice cca 65 pips, ale cena se pohybovala až do večerních hodin mezi dvěma cenovými úrovněmi.


 

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

První den nového pracovního týdne by mohl být o trochu živější. Hned ráno v 10:30 vyjde výsledek o hrubém domácím produktu a průmyslové produkci ve Velké Británii. Cenové hladiny jsou bez úprav a střední žlutá úroveň pro dnešek zůstává také na svém místě. I když britská libra v minulém týdnu třikrát po sobě předvedla pěkné posílení, tak ještě z daleka nemá vyhráno. Dolní komora britského parlamentu to svému premiérovi Borisi Johnsonovi vůbec neulehčuje. Je tedy určitě dobré sledovat jestli je momentální sentiment víc pozitivní pro libru, nebo pro dolar. Cenové hladiny nám napoví odkud kam případně čekat pohyb, ale směr určuje trend a trend určuje momentální sentiment.

 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam