Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 10.9.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Britská měna i přes obavy analytiků z výsledků stavu domácí ekonomiky včera zakončila obchodní seanci proti dolaru se ziskem. Britská ekonomika se tak BREXITu navzdory vyhnula recesi.
 

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Pro měnový pár GBP/USD je dnes v makrokalendáři nejdůležitější zprávou v 10:30 Index průměrného výdělku z Velké Británie. Střední žlutá úroveň se posunula o jeden stupeň výše. Ostatní cenové úrovně zůstávají bez úprav. Momentální situace vypadá po včerejších výsledcích z britské ekonomiky pro libru lehce pozitivně. Jak už se ale stalo mnohokrát, vše se může během chvíle úplně změnit, proto v nejistých BREXITových časech v kombinaci s obchodní válkou mezi USA a Čínou je při obchodování páru GBP/USD dobré být neustále ve střehu.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam