Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Analýza zlata z benchmark

Autor: Mgr. Petr Plecháč

V tomto článku se podíváme na podrobnou analýzu zlata. To již několik týdnů předvádí silný růst, který by mohl být brzy u konce.

 

Zlato se z pohledu price action dostalo na silnou weekly resistenci na které prozatím reaguje zastavením růstu a mírnou korekcí.

 

U komodit sledujeme kromě čisté price action nebo profilace především pozice velkých hráčů na trhu, jako jsou Commercials nebo Large traders.

Commercials, vyjádřeni COT indexem, jsou aktuálně silnými prodejci. Křivky jsou po delší době na minimech.

 

Large traders, tedy velcí spekulanti, jsou naopak silnými kupci. Mají otevřeno více kontraktů do longu než do shortu, podobně, jako například v letech 2016 nebo 2017.

 

Sezonalita a komodity jdou ruku v ruce. Výhled je z tohoto hlediska pro zlato jasně na short.

 

Posledním ukazatelem, který využívám pro sledování komodit, je poptávka. Ta vytváří s cenou samotné komodity nepřehlédnutelnou divergenci, která bude dřív nebo později srovnána.

 

Zlato se řadí mezi nejoblíbenější investiční drahé kovy. Momentálně to ovšem vypadá tak, že přehnaná obava z recese vyhnala cenu zlata až příliš strmě vzhůru.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam