Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Dnes očekávám volatilitu na ropě, podívejte se na poslední výsledky

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Včera to nebyl den amerického dolaru, dnes se ukáže, zda zájem o ropu a ropné destiláty přetrvává.

 

Po včerejších překvapivě dobrých datech z Kanady ze sektoru trhu s bydlením a špatných datech o stavu volných pracovních míst ve Spojených státech, otestoval měnový pár USDCAD hodnoty z konce července.

USDCAD, M30

Výsledek stavu volných pracovních míst 7,217M byl oproti očekávání analytiků 7,311M horší a podpořil tak pokles finančního instrumentu USDCAD.

 

Růst počtu volných pracovních míst dosáhl svého vrcholu v březnu 2019 a od té doby klesá.

 

Ve 22:30 byl včera zveřejněn odhad stavu zásob americké ropy a ropných destilátů od Amerického ropného institutu. Ten odhaduje další snížení zásob o více než 7M barelů ropy. Pokud by k tomu došlo, ropa by mohla otestovat ještě vyšší hodnoty a pokračovat v nastoleném růstu od začátku srpna, kdy otestovala hodnotu 50 dolarů za barel. Nyní se ropa WTI obchoduje za 58 dolarů za barel a zatím se stále drží v aktuálně férovém rozpětí 50 až 60 dolarů za barel.

FOIL, Daily

Ropným býkům nahrává především to, že poptávka po ropě v posledních týdnech narůstá, obavy z vyhrocení obchodní války mezi USA a Čínou klesají a škrty v produkci ropy pokračují.

 

Dnešní fundamenty

Ve 13:00 může s trhem s ropou zahýbat první zpráva, tou je měsíční report kartelu OPEC.

Ve 14:30 do trhu dorazí data PPI, indexu cen výrobců, který je předním ukazatelem inflace spotřebitelských cen.

V 16:30 lze očekávat zvýšenou volatilitu na trhu s ropou podruhé. EIA uveřejní týdenní změnu stavu zásob US ropy. Analytici očekávají pokles o 2,686M barelů ropy.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam