Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Zemní plyn pod tlakem, dolar posiluje...dnešní fundamenty.

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Při zveřejnění včerejších nových dat změny zásob zemního plynu se komodita dostala pod tlak. Americký dolar naopak včerejší fundamenty opět podpořily k dalšímu posilování.

 

Včera v 16:00 přišly do trhu další data ze Spojených států, a sice data z trhu s bydlením. Konkrétně se jednalo o změnu počtu smluvně prodaných domů. Analytici očekávali růst o 0.9 %, výsledek růstu o 1.6 % byl investory do amerického dolaru vnímán silně pozitivně a pozitivně reagoval také index amerického dolaru, který se opět nachází poblíž svých dlouhodobých maxim.

Index amerického dolaru, Daily

 

Ve včerejší seanci, konkrétně v 16:30 byly zveřejněny nové informace ohledně změny zásob zemního plynu. Analytici očekávali růst zásob z 84B na 89B. Výsledek růstu o 102B byl silně překvapivým a zároveň logicky silně bearish.

Natgas, H1

Zemní plyn v návaznosti na nová čísla prudce oslabil z 2,5 na 2,4. Před zimním obdobím se tak znovu naskýtá možnost více si všímat další cenotvorby a pozic velkých spekulantů na zemním plynu. Před zimou roste konkrétně na zemním plynu jak volatilita, tak obvykle i poptávka, která cenu spíše zvedá.

 

Dnešní fundamenty

Dnes lze očekávat zvýšenou volatilitu ve 14:30, kdy do trhu dorazí řada důležitých fundamentů v čele v PCE indexem.

PCE index vyjadřuje míru inflace a je sledován nejen investory, ale především americkou centrální bankou.

Kromě PCE indexu budou zveřejněny také nové objednávky zboží delší výroby, které mohou naznačit trend ve výrobní aktivitě.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam