Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Dnes NFP report a proslov Powella. Zemní plyn je dole, má důvod?

Autor: Mgr. Petr Plecháč


Po včerejších špatných datech z U.K. přišla na řadu data PMI ze sektoru služeb ve Spojených státech. Investory byla nová čísla bedlivě sledována, především kvůli nepříznivým výhledům po zveřejnění výrobního PMI v tomto týdnu, které se propadlo hlouběji pod hodnotu 50 bodů.

Analytici očekávali pokles nevýrobního PMI z 56,4 na 55,0. Výsledek 52,6 tedy opět negativně překvapil a na nová data PMI reagoval jak index SP500, tak třeba index amerického dolaru a spolu s ním i řada měnových párů, kde je americký dolar zastoupen.

Index SP500

I když to zprvu vypadalo, že index SP500 zavře včerejší seanci níže, po vystřízlivění otočil a nakonec zavřel se ziskem 0,80 %.

Investoři doufají v úspěšnou obchodní dohodu mezi USA a Čínou, dobrá data NFP a holubičí tón v dnešním projevu šéfa Fedu Powella.

 

USD

Na špatná data reagoval také americký dolar, který ovšem stejně jako SP500 nejprve silně vyklesal, aby vzápětí ztráty smazal.

 

Zemní plyn se opět nachází na poměrně nízkých hodnotách a zdá se, že má pro to důvod. Aktuálně se zemní plyn obchoduje za 2,33.

Zemní plyn, M30

Včera v odpoledních hodinách zveřejnila agentura EIA nová čísla změny týdenních zásob zemního plynu. Analytici očekávali nárůst o 105B, výsledek 112B měl být tedy medvědím signálem.

Jak vidno na obrázku výše, trh zprvu na zprávu zareagoval rychlým poklesem, aby se následně spustil poměrně silný růst ceny z 2,2 na 2,33.

Od začátku srpna změny zásob zemního plynu rostou a dostaly se na předchozí maximální hodnoty.

Podle posledních údajů jsou zásoby zemního plynu na průměrných 5 letých hodnotách.

Pokles ceny zemního plynu je mnoha investory vnímán jako příležitost k nákupu. Další cenotvorbu ovlivní nejen nová data zásob, ale i předpovědi počasí.

 

Dnešní fundamenty

Dnes mají svátek v Číně.

Ve 14:30 se oči všech investorů zaměří na nový report NFP a další zprávy z trhu práce ve Spojených státech. Poslední NFP report byl pro investory zklamáním a při zohlednění několika posledních špatných US dat (PMI, ADP..), bude NFP report o to více sledován a na trzích se můžeme dočkat silně zvýšené volatility.

V 16:00 se do trhu dostanou nová data Ivey PMI za měsíc září z Kanady.

Ve 20:00 má šéf Fedu Jerome Powell proslov.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam