Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Otevření akciového trhu ve 41. týdnu 2019

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Akciové trhy otevřely do nového týdne s mírným nádechem pesimismu. Dnes nás čeká projev šéfa Fedu Jeroma Powella, který bude pokračovat zítra v 19:50. Ve středu bychom mohli být svědky zvýšené volatility na akciových, ale i komoditních trzích ve 20:00 kvůli FOMC meetingu.

Na konci týdne (údajně již ve čtvrtek) by mělo dojít k obchodním jednání na vysoké úrovni mezi USA a Čínou. Množí se zprávy, že obě strany jsou poměrně daleko od vyřešení problémů a nalezení kompromisu. Jednání mohou být úspěšná jen tehdy, budou li obě dvě strany přistupovat ke svému protějšku jako k rovnoprávnému "soupeři", s respektem.

SP500, H1

Index SP500 v průběhu dnešní seance smazává ztrátu z ranního open i US open v 15:30. Výrazně dnes rostou akcie například společnosti NVIDIA, aktuálně o 3 %.

Pod tlakem drží akciový index SP500 i fakt, že mnoho analytiků očekává horší hospodářské výsledky firem ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

 

V dalších dnech bude zajímavé sledovat také chování cen drahých kovů. Pakliže by Jerome Powell naznačil další snižování úrokových sazeb, cena zlata by se mohla udržet nad 1 500 dolary za trojskou unci.

Více v dnešním videu níže.

 

Dnešní fundamenty

V 19:00 přijde na řadu šéf fedu Jerome Powell a jeho komentář, který bude investory bedlivě sledován.

 

Dnešní týdenní technická analýza, ve které jsem okomentoval hlavní měnové páry, SP500, ropu WTI, zlato, palladium a rýži.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam