Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Index SP500, ropa WTI a čínský juan - technická analýza

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Americký akciový index SP500 dnes pravděpodobně otevře při open US seance výše. Na globální geopolitickou situaci reaguje kromě SP500 také ropa.

 

Dnešní fundamenty

V 16:00 zveřejní statistický úřad ve Spojených státech report JOLTs. Trh práce zůstává v USA silný a investoři budou chtít tuto podporu vidět i v dnešním reportu. Trhy mohou být v době zveřejnění více volatilní, především pak měnové páry s americkým dolarem nebo americké akciové indexy.

Půl hodiny po zveřejnění reportu JOLTs se od agentury EIA dozvíme týdenní změnu zásob US ropy. Analytici očekávají další růst zásob ropy, a to o 1,413 milionů barelů. Kromě ropy budou zveřejněny i zásoby a produkce dalších ropných destilátů.

O další půl hodiny později (v 17:00) bude mít již třetí den za sebou proslov šéf Fedu Jerome Powell.

Ve 20:00 se do trhů dostane fundament zvaný FOMC Meeting Minutes, tedy zápis z posledního zasedání. Fundament sám o sobě nemívá veliký vliv na trhy, ale záleží, zda investory něčím překvapí či nikoliv.

 

Při pohledu na dnešní fundamenty bude zajímavé sledovat chování amerického akciového indexu SP500 a ropy.

US500, M30

Americký akciový index SP500 dnes pravděpodobně otevře při open US seance výše. V dopoledních hodinách reagoval na silnou resistenci a zavřel skryté gapy.

Index SP500 povyskočil na vyšší hodnoty poté, co se z Číny ozývá pozitivně laděný tón, a to i přesto, že Spojené státy včera napsaly dalších 28 čínských společností na tzv. černou listinu.

 

Podle zdroje Financial Times by Čína měla podpořit nákupy amerických zemědělských produktů a připravit bychom se tedy mohli i na růst cen některých komodit, především pak sóji či bavlny. Právě tyto produkty zvýšeně reagují na vývoj obchodní války mezi USA a Čínou.

Optimismus na trzích však stojí na podmínce, že by US prezident Donald Trump přijal částečnou, alespoň prozatímní dohodu. Ten však na podobné otázky v nedávné minulosti vždy odpovídal negativně.

USDCNH, H1

I tak na poslední zprávy o uvolněné atmosféře mezi vyjednávacími týmy USA a Číny reagoval čínský juan pozitivně. Aktuálně reaguje na předchozí tržní konsolidaci, dalším supportem je hodnota 7.087, představující zavření skrytého gapu a začátek iniciačního pohybu.

 

Ropa WTI

OIL, H1

Na globální geopolitickou situaci reaguje kromě SP500 také ropa. V minulém týdnu EIA zveřejnila další zvýšení zásob US ropy, což drží cenu ropy WTI na nižších hodnotách. Aktuálně se ropa WTI obchoduje za 53 dolarů za barel, první resistencí bude cena 55 dolarů za barel.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam