Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Dnes Filadelfský FED index a zásoby ropy

Autor: Mgr. Petr Plecháč


Dnes budou ve 14:30 zveřejněna nová US data Filadelfského FED indexu, který měří náladu ve výrobním sektoru. Poslední data PMI investory negativně překvapila a trhy byly napříč silně ovlivněny.

Zveřejnění nových čísel Filadelfského FED indexu bude dnes pravděpodobně o to více sledováno. Dotázaní analytici předpokládají pokles hodnoty indexu, což by mohlo značit pokles poptávky po průmyslových výrobcích.

Filadelfský FED index doplní ve 14:30 také nové údaje o změně počtu nových stavebních povolení. Daný ukazatel poptávky na trhu s bydlením v září překvapil rekordní hodnotou. Jako jeden z mála ukazatelů zdraví US ekonomiky si vede prozatím stále velmi dobře a na případnou recesi neukazuje.

USD, Weekly

Index amerického dolaru prozatím v tomto týdnu oslabuje. Lze si všimnout, že v tomto roce index ještě neklesal tři týdny za sebou.

 

V 17:00 doplní celkový obraz globálního hospodářského růstu/ochlazení zveřejnění nových čísel týdenní změny zásob US ropy od agentury EIA.

Již čtyřikrát za sebou došlo k většímu růstu zásob ropy, než jakou analytici očekávali. Dokonce ve dvou posledních týdnech dotázaní analytici očekávali pokles zásob ropy, přičemž zásoby ropy vzrostly.

Dnes analytici očekávají opětovné zvýšení zásob US ropy, a to o 2,878 milionů barelů.

WTI, Daily

Ropa WTI konsoliduje u silného supportu 51 dolarů za barel.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam