Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Pondělí 4.11.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Poslední den minulého týdne nepřinesl žádné zajímavé pohyby navzdory důležitým fundamentům z USA. Volatilita byla velmi nízká a nedostavilo se ani páteční vybírání zisků. Ostatně poslední tři týdny cena nemá sílu podívat se výš na 1,2983.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

První den pracovního týdne nenabídne žádná důležitá vyhlášení výsledků pro libru či americký dolar, ale v 19:30 svým prvním projevem v čele ECB nás přivítá Christine Lagarde, bývalá šéfka Mezinárodního měnového fondu. Vliv na měnový pár GBP/USD to zřejmě nebude mít žádný. Z pohledu na jeho týdenní graf se jedná o stranový pohyb a  jako by byl uvězněn v rozsahu posledních tří týdenních svící. Dokud cena neopustí tuto range, tak to nevypadá na moc příležitostí k trendovému obchodování ani na stranu long, ani na stranu short.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam