Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 5.11.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Během včerejší obchodní seance posilovali akciové indexy ke svým novým maximům, posiloval americký dolar napříč téměř celým trhem a nebylo tomu jinak na měnovém páru GBP/USD. Ten při svém poklesl nabídl jeden hezký pullback na stranu short.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnešní obchodní seance nabídne v 10:30 důležitý fundamentální výsledek výrobní index PMI za služby z britské ekonomiky a odpoledne v 16 hodin z USA nevýrobní index PMI-ISM za služby. Obě tyto zprávy mají velkou prioritu a tudíž i velký vliv na své ateřské měny. Aktuálně je ale prioritou číslo jedna relativně pozitivní vývoj americko-čínské celní války, kdy Mr. Trump má osobní velký zájem, aby vše dobře dopadlo, takže v nejbližších hodinách a dnech se může americký dolar opět těšit velké pozornosti.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam