Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Středa 06.11.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Otevírací a zavírací cena včerejší denní svíce na měnovém páru GBP/USD naznačuje nerozhodnost a malou volatilitu a za poslední při týdny tomu opravdu tak je. Kdo rád obchoduje v bočním pásmu, ten si přijde na své. Trendoví obchodníci si musí ještě počkat.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Kromě toho, že dnes ve 14 hodin promluví člen amerického FEDu Charles Evans, tak nejsou v makrokalendáři žádné důležité fundamentální zprávy pro britskou libru, nebo pro americký dolar. Téma BREXITu bylo odloženo na konec ledna a v obchodní válce mezi USA a Čínou hoří plamínek naděje. Měnový pár GBP/USD se za poslední dva, tři týdny pohybuje do strany. Pro tradery využívající trendových pohybů to rozhodně není nic aktuálně zajímavého. Vyznačené cenové hladiny zatím není důvod jakkoliv měnit a tak zůstávají na svých místech.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam