Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Středa 27.11.2019

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Americký dolar včera mírně posílil vůči britské libře a výsledkem je sestup o tři vyznačené cenové hladiny. Stále se nacházíme v bočním cenovém rozpětí a volatilita je jen mírná v rámci několikatýdenní range.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Hlavní roli během středeční obchodní seance budou hrát fundamenty z americké ekonomiky, které se vyskytnou od 14:30 až do 20. hodiny. Výčet je opravdu široký a určitě je dobré podívat se na makro kalendář. Střední žlutá cenová hladina sestoupila o jeden level níže. Několika týdenní range stále nepolevuje a pevně drží měnový pár GBP/USD mezi silnými cenovými mantinely. Aby se cena dostala ven, bylo by zapotřebí silného fundamentu, nebo prohlášení z Velké Británie, či USA s řešením jejich aktuálních problémů jako jsou BREXIT a obchodní válka USA versus Čína.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam