Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 28.11.2019

Autor: Rudolf Munzig, Bossa

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Středeční obchodní seance měnového páru GBP/USD byla sice růstová a cena vytvářela vyšší high a vyšší low, ale to vše se odehrávalo pouze v rámci již šestitýdenního cenového pásma.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnešní čtvrteční seance, soudě podle makroekonomického kalendáře, slibuje velmi klidný den. Důvodem je státní svátek v USA a ani žádné důležitější fundamentální vyhlášení z Velké Británie. Jak jste se mohli přesvědčit včera, tak vyznačené cenové úrovně stále korespondují s mírnými pohyby libry vůči dolaru za posledních šest týdnů a není důvod je upravovat.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam