Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

US prezident Donald Trump podepsal podporu Hongkongu, dnes svátek v USA

Autor: Mgr. Petr Plecháč


Dnes bych rád upozornil, že ve Spojených státech slaví Den díkůvzdání. Jelikož se jedná o státní svátek, budou se trhy muset dnes i zítra obejít bez objemu právě z USA. Některé instrumenty mohou mít pozměněny obchodní hodiny nebo nebudou obchodovatelné vůbec.

Podívejte se na podrobnosti ZDE.

 

Na dnešní den nejsou naplánovány žádné důležité fundamenty. Chybějící objem ze Spojených států má obvykle za následek nižší volatilitu na trzích.

S trhy však mohou zahýbat nové informace kolem obchodní dohody mezi USA a Čínou. Jednou takovou informací může být i nejnovější zpráva, že US prezident Donald Trump podepsal zákon, ve kterém podporuje prodemokratické protestanty v Hongkongu.

Čína již několikrát varovala USA aby se nevměšovala do tamních záležitostí a svět nyní čeká, zda Čína tento krok US prezidenta přejde, nebo zda vyostří jejich vzájemný vztah. Sám Donald Trump prohlásil, že podepsal tuto legislativu "s úctou k prezidentovi Xi, Číně a lidu Hongkongu".

Investoři budou nyní vyhledávat jakékoliv signály, které by naznačovaly pokračování v rozhovorech mezi USA a Čínou.

 

Včerejší den se v Bossa nesl ve znamení natáčení nového dílu Benchmark, kde jsme s kolegou Štěpánem Hájkem rozebrali vše podstatné v nadcházejícím týdnu.

Z pohledu technické analýzy se můžete těšit např. na Sójové boby, které jsem zakomponoval do páteční seance, kde budou zveřejněny středně silné fundamenty z Brazílie. Brazílie a USA jsou největšími producenty a exportéry, Čína s přehledem nejvíce této komodity dováží. Obchodní spory mezi USA a Čínou tak silně ovlivňují cenu sójových bobů.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam