Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 7.1.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Střední žlutá úroveň neudržela oslabování amerického dolaru a měnový pár GBP/USD zamířil hned v 9:30 razantně o cca 90 pips nahoru k první silnější rezistenci.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Ani úterní obchodní seance nebude příliš pestrá na fundamentální výsledky z britské, nebo americké ekonomiky. Jediný důležitý fundament vyjde odpoledne v 16 hodin z USA. Dozvíme se výsledek amerického nevýrobního indexu PMI - ISM, který by už mohl mít na volatilitu větší vliv. Vyznačené cenové úrovně zůstávají kompletně na svých místech včetně včera proražené střední žluté zóny. Zřejmě ještě několik dnů bude mít velký vliv na americký dolar neklidná situace v Íránu. Pokud se situace neuklidní, mohou se páry spojené s americkým dolarem chovat nepředvídatelně a americký dolar sehraje dominantní roli ať už svým posílením, či oslabením. 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam