Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Středa 8.1.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Okolo desáté hodiny dopoledne vypadala britská libra velice odhodlaně při prorážení silnější rezistence. Tento pokus skončil nezdarem a měnový pár GBP/USD se obrátil směrem na jih až ke střední žluté úrovni, která společně s kulatým číslem 1,3100 posloužila jako psychologický support.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Jedinými důležitými fundamenty pro měnový pár GBP/USD na dnešní obchodní seanci budou ve 14:15 ADP report o zaměstnanosti mimo zemědělství z USA a projev prezidenta USA Mr. Trumpa v nespecifikovaný čas. I když včerejší denní cenový rozsah byl přes 100 pips, tak ze širšího pohledu se cena nachází v bočním pohybu a chová se nerozhodně. Na trendový pohyb si zřejmě budeme muset ještě počkat. 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam