Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ohlédnutí za plynem, co dnes podporuje akcie v růstu, ropa na S/R

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Situace na trhu se zemním plynem se nemění a plyn zůstává i nadále pod tlakem. Nejen že Spojené státy hlásí rekordní těžbu a velmi mírnou zimu, ale situace se nelepší ani poklesem poptávky po energiích z Číny.

Zemní plyn jsem podrobně rozebral v tomto článku.

Volatilitu na zením plynu mohou zvýšit také dnešní data v 16:30, kdy se do trhu dostane informace ohledně týdenní změny zásob.

 

Dnes ráno přišla na trhy také zpráva, že Čína snižuje (od pátku) některá cla na dovoz amerického zboží, což je investory obecně vnímáno pozitivně a akciové indexy tak mohou opět posilovat a zdolávat historická maxima. Vyvstávají ovšem otázky, zda se nejedná pouze o krok ze strany Číny, která si připravuje půdu pro nedodržení dohodnutých nákupů US produktů z první fáze obchodní dohody s USA.

 

Na pozitivní zprávy reagovala nejprve také ropa WTI, podporovaná také stále více hlasitějším voláním po snížení produkce ropy ze strany OPEC a OPEC+. Není však jasné, zda tuto akci podpoří také Rusko nebo USA. Čína hlásí snížené objednávky ropy a ropní býci zatím nemají dostatečnou podporu k růstu.

Dokud se situace ohledně koronaviru nezlepší, lze očekávat pohyb trhu spíše do strany.

Ropa WTI, Daily

Ropa WTI testuje support 51 dolarů za barel z druhé strany a z hlediska Price Action není připravena na růst. 

Podrobnější náhled na ropný trh budete mít k dispozici v novém dílu Benchmark (32.).

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam