Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 11.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m30

Do pátečního vyhlášení výsledků z amerického trhu práce šel měnový pár GBP/USD do strany mezi dvěmi cenovými liniemi. I když se nezaměstnanost nepatrně zvýšila, tak americký trh práce si připsal 225 tisíc nových pracovních míst. Po kratším váhání americký dolar vůči libře opět posílil k další supportní linii u kulatého čísla 1,29 dolaru za libru. V pondělí do deváté hodiny posílil o další support a tím jeho cesta na jih skončila. Po té začala britská libra korigovat své oslabování a nakonec zakončila den proti dolaru mírným ziskem.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnešní obchodní seance na měnovém páru GBP/USD by kvůli četnosti fundamentů pro libru i dolar mohla být poměrně volatilní. V 10:30 vyjde výsledek britského hrubého domácího produktu a průmyslové produkce. Odpoledne v 16 hodin promluví šef amerického FEDu Jerome Powell a v 16:35 přispěje svým proslovem jeho protějšek z Bank of England Mark Carney, který bude v 18 hodin doplněn dalším členem své instituce Jonathanem Haskelem. Není toho tedy vůbec málo. Měnový pár GBP/USD má za poslední dny očividně sestupnou tendenci a dosažení dalšího týdenního supportu není nereálné. Dnešní události ale s touto situací mohou pořádně zamíchat. Každopádně strach vyvolaný Corona virem nad finančními trhy stále visí, což brzdí výrobu ruku v ruce se spotřebou a vystrašení investoři se raději uchylují k bezpečným přístavům.         Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam