Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Index SP500 na all time high, jaké jsou nynější hrozby? Dnes FED a WASDE.

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Počet nakažených koronavirem stoupá, znovu však mírnějším tempem. Znamená to snad podchycení celé situace a návrat do normálního života v Číně? Počet obětí stoupá, dnes byl z Číny hlášen dokonce největší denní nárůst úmrtí kvůli koronaviru.

Index SP500 dosáhl na svá historická maxima a zdá se, že investoři věří ve finanční injekce ze Spojených států a Číny a záchranu celé situace.

SP500, Daily

Při pohledu na akciové indexy se zdá, jako by se nic nedělo, ba naopak. Proč tedy Warren Buffett sedí na největším balíku peněz a nemá je do čeho zainvestovat?

 

Jaké jsou nynější hrozby? 

  • Zatím nikdo nedokáže přesně říci, jaký dopad bude mít koronavirus na globální hospodářství.
  • WHO varuje před doutnající hrozbou koronaviru mimo území Číny, které může představovat budoucí globální problém.
  • V Číně se znovu otevírají podniky a lidé jsou do práce. Zvýší se počet nakažených?
  • Čína údajně porušila sankce uvalené na Severní Koreu a Korea dál vyvíjí zbraně. Bude mít tento počin odezvu ze strany USA?

 

Dnešní fundamenty

Británie opustila EU a nějaký čas bude trvat, než se případné změny v její domácí ekonomice projeví. V 10:30 z Británie na trhy dorazí řada důležitých fundamentů jako GDP za 4Q nebo manufakturní produkce (výroba).

V 15:00 bude mít president ECB Lagarde proslov a i když se neočekává výrazný vliv na trhy, volatilita se na měnových párech s eurem může projevit.

V 16:00 naopak lze očekávat zvýšenou volatilitu a to zejména na měnových párech s americkým dolarem a na amerických akciových indexech. Předseda Fedu Jerome Powell přednese svůj hospodářský výhled a bude odpovídat na sérii otázek.

V ten samý čas vydá US statistický úřad práce nová data ohledně měření volných pracovních míst. Jedná se o tzv. JOLTs Job.

V 18:00 pozor na WASDE report. Poslední měsíce trh na výsledky příliš nereagoval a trhy se vždy po prvotní volatilitě opět ustálily. Čína se ovšem zavázala zvýšit nákupy US zemědělských produktů a bude zajímavé sledovat, zda se již i tento fundament v reportu projeví.

 

Vybrané trhy jsem pro Vás okomentoval z pohledu technické analýzy.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam