Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Středa 12.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Během úterní obchodní seance měnový pár GBP/USD mírně posílil a dostal se až nad střední žlutou úroveň. Hlavním aktérem byla britská libra, protože podle síly měn byl americký dolar pasivní neutrálního směru.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Kromě projevu šéfu FEDu není na dnešní den v kalendáři extra důležitý fundament. Britská libra zkouší posilovat, ale zatím to nevypadá příliš přesvědčivě. Cenové hladiny včetně střední žluté úrovně zůstávají na svých místech. V grafu se můžete přesvědčit jak cena dlouhodobě tyto úrovně respektuje.      Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam