Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 13.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Měnový pár GBP/USD byl ve středu spíše nerozhodný a pohyboval stranově mezi střední žlutou linií a první rezistenční zónou, která i na týdenním grafu má svůj velký význam. Celkový denní cenový rozsah činil přibližně do 45 pips.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Během čtvrteční obchodní seance se v makro kalendáři vyskytne ve 14:30 "pouze" americká inflace. Střední žlutá úroveň zůstává bez přesunu a v její blízkosti jí sekunduje klouzavý průměr EMA30 z timeframu H4. Aktuální sentiment trhu (GBP vs. USD) není v aktuální době pro mne čitelný. Podle včerejšího vývoje jsou pohyby spíše technického charakteru a dost nerozhodné.         Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam