Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Růst cukru nemá konce, zásoby US ropy opět vzrostly - analýza

Autor: Mgr. Petr Plecháč


Dnešní fundamenty

Ve 14:30 dorazí do trhů řada fundamentů ze Spojených států, z nichž nejvýznamnější bude tzv. index základních spotřebitelských cen (CPI). Druhým důležitým fundamentem bude údaj žádostí o nezaměstnanost z minulého týdne.

 

Ropa WTI

Ve včerejších odpoledních hodinách zveřejnila agentura EIA nové údaje ohledně týdenní změny zásob US ropy. Analytici předpokládali navýšení zásob o necelé 3M barelů ropy, výsledek byl však více než dvojnásobný. Nárůst činil přesně 7.459M a ropní býci tak nedostali příležitost využít snížení obav z koronaviru pro obrat trhu zpět do longu.

Ropa WTI, Daily

Ropa se i nadále drží pod důležitou S/R úrovní.

Do trhů se vlil v průběhu dnešní dosavadní seance pesimismus kvůli novému sčítání osob nakažených koronavirem, který tak indikuje rapidní nárůst nakažených. Dle předchozích postupů by však počet nakažených opět klesl a lze předpokládat, že i nadále bude koronavirus s názvem Covid-19 hlavním tématem a hybatelem trhů.

 

Cukr

Pomyslným vítězem na trzích je cukr. Ten momentálně zažívá dlouho očekávanou rally, podporovanou také stále rostoucí poptávkou.

Cukr, poptávka

Poptávka po cukru roste a spekulace na pokles ceny cukru by momentálně nemusely být vůbec příhodné. Růst ceny cukru má fundamentální základ, a sice zvýšené riziko globálního deficitu této komodity a také (dočasné) špatné přírodní podmínky v pěstitelských oblastech.

Pokud by se Vám zdálo, že dnes cukr výrazně oslabil a na cenovém grafu uvidíte fyzický gap cca 60 bodů, jedná se o rollover cukru na nový kontrakt.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam