Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Středa 19.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Měnový pár GBP/USD se během úterní obchodní seance setkal s rázným odmítnutím při poklesu, ale i při růstu. Denní otvírací cena je téměř shodná se zavírací cenou, a to poblíž hodnoty 1,3000 dolaru za libru, kde zároveň nachází i střední žlutá zóna.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Důležitými fundamenty pro dnešní obchodní seanci jsou britská inflace v 10:30, následně ve 14:30 z USA počet nových stavebních povolení a cenový index PPI. Ve 20 hodin to vše završí zápis ze zasedání amerického FEDu. Tyto podněty už by mohly cenou zahýbat. Otázkou je jak moc. Dobrých zpráv pro dané ekonomiky přichází stále méně a z toho se rodí případný nový trend velmi obtížně.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam