Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 20.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Včerejší obchodní seance na měnovém páru GBP/USD mile překvapila po delší době svou razancí a vice jak 110 pipovým rozsahem. Za posilováním amerického dolaru může být mírný návrat optimismu ze zpomalení šíření koronaviru a důvěra v podpůrné kroky čínského vedení.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Dnes v 10:30 se dozvíme stav maloobchodních prodejů ve Velké Británii. Odpoledne ve 14:30 vyjde výrobní index filadefského FEDu. Pravděpodobně největší vliv bude ještě nějaký čas mít nejen na libru či dolar, ale na trhy všeobecně další vývoj v Číně a její boj s virovým onemocněním.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam