Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Pondělí 24.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Páteční obchodní seance skončila pozitivně pro britskou libru hlavně díky nečekaně pozitivním datům z výrobního sektoru Velké Británie.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

První den nového pracovního týdně fundamenty pro měnový pár zrovna nehýří. V 10:30 se dozvíme pouze počet schválených hypoték ve Velké Británii. Podle týdenního grafu už nejméně od prosince 2019 se nacházíme v mírně sestupném bočním pásmu. Významné fundamenty nepřichází ani z jedné strany oceánu a navíc je svět ochromen paralýzou Corona viru. Cena páru GBP/USD se zatím nedostala přes střední žlutou zónu a ta i nadále zůstává s ostatními cenovými hladinami na svých místech.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam