Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

V Riu slaví, z USA dorazí důvěra spotřebitelů. Co nám říká poptávka o palladiu?

Autor: Mgr. Petr Plecháč

 

Čína je odpovědná za více než polovinu světové produkce oceli. Také tento sektor byl ovšem zasažen negativním sentimentem okolo koronaviru. Kdo by byl však názoru, že nyní cena oceli roste, neboť je omezena výroba v Číně, mýlil by se. Kvůli strachu z dopadu koronaviru na globální ekonomiku klesá poptávka a hromadí se zásoby.

Jak je na tom palladium?

Graf výše představuje poptávku po palladiu, sestavenou ze vzdálenějšího bull spreadu. Jak vidno, poptávka po palladiu od poloviny ledna klesá, zatímco cena palladia několikrát dosáhla na nová historická maxima. Takové situace zpravidla končí reakcí trhu, který tzv. dožene poptávku.

Růst ceny palladia je způsoben silnou poptávkou a slabou nabídkou dané komodity. Poptávka po palladiu se výrazně zvýšila kvůli tlaku na snížení emisí u automobilů. To, co drží cenu palladia před ještě větší růstovou rally, je aktuální situace okolo koronaviru. Palladium je důležitý kov pro automobilový průmysl, ten je zase typický pro Čínu a její velké odbytiště.

 

Dnešní fundamenty

V Riu se baví na karnevalu a celá Brazílie má svátek! To může ovlivnit chování komodit, jako například kávy.

Na důležitý fundament si dnes počkáme až do 16:00, kdy do trhů dorazí data ze Spojených států, týkajících se míry důvěry spotřebitelů v ekonomickou aktivitu.

 

Týdenní technický výhled - koronavir Covid-19, pomerančový džus, měď, SP500, WTI a forex

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam