Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Středa 26.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Včerejší mírný růst páru GBP/USD mají hlavně na svědomí obavy investorů z možného snižování úrokových sazeb americkou centrální bankou FED, která by tak mohla chtít mírnit tlak na americkou ekonomiku před šířícím se Corona virem. Americký dolar tak oslabil napříč finančními trhy.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Kromě prodeje nových domů v USA ve 16 hodin se jiných fundamentů nedočkáme. Měnový pár GBP/USD se přehoupl přes  střední žlutou zónu a snaží se o ni zapřít. Stále to ale není jednoznačný a razantní náznak toho, že tak bude pokračovat i v příštích dnech. Spíše se jedná o krátké pohyby mezi jednotlivými liniemi bez výrazného směru. 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam