Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 27.2.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Britská měna se nad střední žlutou úrovní dlouho neudržela a vydala se k pondělním minimům. Viníkem může být publikovaná zpráva Borise Johnsona o vystoupení z EU.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Z USA se dnes ve 14:30 dozvíme hrubý domácí produkt a stav prodejů zboží dlouhodobé spotřeby a v 16 hodin rozjednané prodeje domů. Otázkou je, zda tato data budou natolik silná a pozitivní, aby pomohla dolaru přes supporty v další cestě na jih. Pokud britský premiér Johnson opět přijde s nějakým nepopulárním prohlášením, tak tyto šance se mohou o trochu zvýšit. 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam