Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Úterý 3.3.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Páteční obchodní seance na měnovém páru GBP/USD byla za poslední dobu jedna ne. Britská libra vůči americkému dolaru oslabila o téměř 200 pips a kurz se tak dotkl týdenního supportu. Následná korekce sice proběhla, ale mohlo by se jednat o momentální výběr zisků.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Na první obchodní seanci pro náš měnový pár vyjde v 10:30 výsledek únorového výrobního indexu PMI z Británie a odpoledne v 16 hodin výrobní index PMI-ISM z USA. S velkou pravděpodobností budou tyto výsledky zastíněny celosvětovou hrozbou Korona viru a špatnými výsledky čínských výrobních indexů, které byly zveřejněny o víkendu. Nastavení vyznačených cenových úrovní je bez úprav s výjimkou střední žluté linie, která sestoupila o pár levelů níže. Za pozornost určitě stojí sledovat vyšší cenové rámce, jako třeba týdenní, kde jsou další důležité úrovně lépe zřetelné.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam