Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Dnešní fundamenty a na co trhy reagují.

Autor: Mgr. Petr Plecháč

O víkendu zveřejnila první dopady koronaviru na domácí ekonomiku Čína. Výrobní i nevýrobní PMI dopadly o mnoho hůře, než analytici očekávali a do trhů se vlil pesimismus.

V pondělí na trhu ovšem zavládl klid a indexy smazávaly ztráty z minulého týdne. Investoři se opírali o slova centrálních bank, které začaly slibovat pomoc pro domácí a světové hospodářství. Zároveň v Číně klesá den ode dne počet nově nakažených a obnova tamních továren je na obzoru.

Včera (3. 3. 2020) snížil FED nečekaně úrokové sazby o 0,5 procentního bodu! Indexy na zprávu zareagovaly nejprve velmi pozitivně, optimismus z trhů ovšem rychle vyprchal. Investoři jsou si vědomi, že se děje něco velmi špatného, když FED sáhl po takovém kroku a že následky mohou být ještě mnohem vážnější. Faktem je, že trhy zprávu nepřijaly s nadšením a o to více bude nyní podstatné sledovat tvrdá data, která nastíní dopad koronaviru na globální ekonomiku.

 

Dnešní fundamenty

V 14:15 byl zveřejněn fundament z trhu práce ve Spojených státech, tzv. ADP report. Fundament vychází dva dny před sledovanějším NFP reportem, který patří mezi nejvýznamnější fundamenty vůbec. Report ADP dopadl lépe než analytici očekávali a index SP500 nalezl minimálně dočasnou podporu.

V 15:45 a v 16:00 dorazí na trhy fundamenty ze Spojených států, a sice výrobní a nevýrobní PMI za měsíc únor. 

V 16:00 lze očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s kanadským dolarem. V Kanadě se bude rozhodovat o úrokových sazbách.

V 16:30 bude zveřejněna týdenní změna zásob US ropy a destilátů.

 

Technická analýza pro tento týden

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam