Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Ranní GBP/USD - Čtvrtek 5.3.2020

Autor: Rudolf Munzig, BOSSA

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15

Pohyby na měnovém páru GBP/USD byly během úterý spíše stranové. V úterý, tak i ve středu cena otestovala silný support, který má význam i podle týdenního timeframu. Ten ale nebyl prolomen a cena zamířila na sever nad střední žlutou linii a nad klouzavý průměr EMA 30 (H4).


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1

Čtvrtek není na fundamenty pro britskou libru či americký dolar nijak pestrý. V 18 hodin "pouze" promluví guvernér Bank of England Mark Carney. Je možné, že oznámí podobné kroky (snížení úroků) ke kterým se v posledních dnech uchýlily centrální banky Kanady a USA. Což by mohlo mít docela velký vliv na libru. Týdenní support byl několikrát odmítnut a je tedy možné, že cena nasměruje svůj vývoj na opačnou stranu k nejbližší týdenní rezistenci. Vyznačené cenové hladiny zůstávají na svých místech včetně střední žluté linie.  

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

zpět na seznam