Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

OPEC meeting a kroky centrálních bank - USDCAD a WTI

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Ve včerejším článku jsem rozebral měnící se náladu na kapitálových trzích v posledních několika dnech. Nyní se podívám na výsledky makro dat a na trhy USDCAD a FOIL.

 

Dnes si budeme muset počkat na významnější fundamenty až do 18:00, kdy vystoupí guvernér Bank of England Mark Carney. Investoři budou jistě velmi zvědaví, zda se také Británie odhodlá ke snížení úrokových sazeb pro boj proti koronaviru Covid-19.

Ke snížení sazeb se po vzoru Fedu uchýlila ve včerejší obchodní seanci také Kanada. Ta snížila úrokové sazby o 0,5 procentního bodu z 1.75 % na 1.25 %.

USDCAD, M30

Měnový pár USDCAD reagoval zvýšenou volatilitou a dočasným růstem, který se na konci včerejší seance mírnil a trh smazal některé zisky. V rámci dnešní seance trh opět mírně roste a připravuje se na večerní proslov guvernéra Bank of Canada Stephena Poloze.

V 18:45 má proslov guvernér BoC Stephen Poloz.

 

Včerejšími daty překvapila také ropa, resp. týdenní změny zásob US ropy. Analytici předpokládali zvýšení zásob ropy z 0,452 na 2,644M, přičemž výsledek činil zvýšení o 0,785M.

Ropa WTI - weekly

Ropa WTI se nachází z dlouhodobého hlediska na silném supportu a naznačuje možný obrat na vyšší hodnoty (k 60 USD za barel). Podpořit by ji v tom mohl OPEC a OPEC+, který má dnes a zítra meeting.

Na meetingu by mělo dojít k dohodě ohledně snížení produkce ropy, od rána je ovšem situace na ropě spíše pesimistická. Cenu ropy tlačí dolů snížená poptávka a možné ochlazování globální ekonomiky.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam