Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Zachrání ropu Rusko? Americký dolar dává příležitost na změnu dlouhodobých trendů. Dnes NFP!

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Ve včerejším článku jsem se věnoval měnovému páru USDCAD a ropě WTI.

Ropa je pod tlakem i dnes a cena dál klesá. OPEC je nakloněn dalším škrtům produkce ropy kvůli snížené poptávce ve světě (kvůli koronaviru), důležitý je ovšem také postoj Ruska. Rusko by se k návrhu dalších omezení produkce ropy mělo vyjádřit dnes, a to na dalším OPEC meetingu, kam bylo pozváno.

I při odsouhlasení dalších škrtů je však otázkou, na jakém objemu se zainteresované země dohodnou a jak moc který stát těžbu omezí. 

Investoři jsou v průběhu dnešní seance evidentně nervózní a na klidu jim nepřidává ani šíření koronaviru v Evropě a v USA.

Poptávka po ropě WTI se zdá být silnější než jak se trh v cenovém grafu tváří. U ropy Brent jsme však svědky zvýšené volatility a nynějšího poklesu poptávky. Lze tak vidět určitou míru nervozity a nejistoty, a to vzhledem ke zmíněnému výsledku OPEC meetingu a celosvětové poptávky vs. produkce ropy.

 

FUSD, Daily

Obrovské potíže zažívá index amerického dolaru, který i kvůli šíření koronaviru ve Spojených státech prodělává nezvyklý výprodej. Trh se dostal na bezmála 3roční high, ze kterého následně formací připomínající střechu oslabuje již druhý týden v řadě.

Této situace využívají především hlavní měnové páry, které nyní otáčí trendy.

EURUSD, Weekly

Zářným příkladem může být i nejslavnější měnový pár EURUSD. Německo je na kraji recese a koronavirové epidemie a přesto nyní euro vůči americkému dolaru posiluje a překonává silné resistence.

Obchodování na trzích je nyní velmi riskantní. Zvýšená nervozita s sebou přináší násobnou volatilitu. Ta může znamenat rychlé zisky, ale i nepříjemné ztráty. Především pak obchodování bez stop lossů a jasného řízení pozice je nyní velmi nebezpečné!

 

Dnešní fundamenty

V 14:30 budou ve Spojených státech zveřejněna data z trhu práce. Konkrétně se bude jednat o report NFP a údaje o nezaměstnanosti. Právě tyto fundamenty bývají zpravidla investory velmi sledovány a trhy na jejich zveřejnění bezprostředně reagují.

V 14:30 budou nová data z trhu práce zveřejněna také v Kanadě.

V 16:00 se do trhů dostanou nová data Ivey PMI z Kanady za měsíc únor.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam