Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Týdenní videokomentáře pro 11. týden 2020, dnes WASDE

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Dnes jsme se probudili do optimističtější obchodní seance. Indexy v premarketu rostou, stejně tak i cena ropy. 

Před sebou dnes nemáme příliš mnoho zásadních fundamentů a tématem číslo jedna zůstává dopad koronaviru na domácí ekonomiky a globální hospodářství. V Číně je virus na ústupu, v Evropě je situace velmi vážná a dopad na evropské hospodářství uvidíme zřejmě až v datech následující měsíc.

Klidní nejsou investoři ani ze situace ve Spojených státech. Počet nakažených roste, stejně tak i počty obětí. Ke všemu se přidávají informace o možném zamlžování těch pravých údajů a možné podhodnocenosti.

Dnes pozor především na WASDE report v 18:00 (komoditní obchodníci).

 

Včera jsme byli svědky dokonce přerušení obchodování některých instrumentů, a to z důvodu dosažení denního limitu poklesu. Trhy po víkendu otevřely otřeseny výprodejem na ropě kvůli neshodě mezi kartelem OPEC a Ruskem.

OPEC a Rusko se nedohodli na snížení produkce ropy a mnozí dnes hovoří dokonce o cenové válce mezi Ruskem a Saúdskou Arábií. Čeká nás nyní hra nervů a je možné, že jsme na ropě (WTI, BRENT) ještě nenašli dlouhodobé cenové dno.

 

Investory uklidňují údaje z Číny a to, že továrny v Číně začínají opět fungovat. Více se dozvíte v našich týdenních videokomentářích.

 

Týdenní technický videokomentář

 

Benchmark 36 - makrovýhled

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam