Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Dnes ECB a zvýšená volatilita na EUR

Autor: Mgr. Petr Plecháč


Dnešní fundamenty

V 13:30 vyjdou nová data indexu cen výrobců tzv. PPI ze Spojených států.

V 13:45 a dále v 14:30 lze očekávat zvýšenou volatilitu na měnových párech s eurem. Zasedá totiž Evropská centrální banka, která bude zcela jistě řešit dopad koronaviru na evropskou ekonomiku. Dojít by dokonce mohlo i ke snížení depositní úrokové sazby.

V 15:30 bude zveřejněna týdenní změna zásob zemního plynu.

 

Zemní plyn

Dočasnou podporu našel zemní plyn na hodnotě 1.6, která vytváří dlouhodobé cenové dno na dané komoditě. Zvýšená produkce a slabší poptávka kvůli mírné zimě stlačila cenu zemního plynu o téměř 45 % za čtyři měsíce.

Velcí spekulanti se pomalu zbavují svých shortů a poptávka po zemním plynu je na bližších kontraktech stabilizována.

Zemní plyn je v mnoha případech získáván jako druhotná surovina při těžbě ropy, a proto bude cenový vývoj plynu mimo jiné ovlivňován také nynější situací na ropě. Rusko a Saúdská Arábie hrozí navýšením těžby ropy, naopak některým státům se již nevyplatí ropu těžit, neboť ta se bude prodávat pod jejich náklady.

 

EURCZK

Volatilita se dostala také na měnové páry a EURCZK se nyní obchoduje za více než 26 Kč. Také zde bude třeba být na pozoru v průběhu zveřejňování informací z dnešního zasedání ECB.

Trh proráží důležité resistence a swapoví obchodníci by měli být ještě stále opatrní.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam