Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Index SP500, ropa WTI a americký dolar - rozbor

Autor: Mgr. Petr Plecháč


Dnešní fundamenty

Dnes mají svátek v Japonsku.

V 15:00 dorazí do trhu data ze Spojených států, konkrétně z trhu s bydlením: změna anualizovaného počtu stávajících domů, které byly prodány v předchozím měsíci.

 

Volatilní týden je téměř za námi, tak se pojďme podívat na vybrané trhy.

Index SP500 oslabil i v tomto týdnu. Cenové rozpětí 2 262 - 2 555 je opravdu značné. Trh dle Price Action vybral stop lossy pod low z prosince 2018 a jistě nalákal mnohé spekulanty k nákupům oslabeného akciového trhu.

US500, Weekly

Index SP500 bojuje na silné supportní úrovni, ale příliš tvrdých dat k podpoře růstu akciových titulů prozatím do trhů neproudí. Trh se po panickém zbavování rizikových aktiv nadechuje a pouze čas ukáže, zda již našel své pomyslné dno.

 

Na nynější panice a strachu nejvíce profituje americký dolar, který se stává bezpečným přístavem a zastínil i notoricky známé a pro tyto účely využívané drahé kovy.

USD, Weekly

 

Ropa WTI předvádí podobné výprodeje, jaké můžeme sledovat i u akciových indexů. V tomto týdnu se ropa WTI dostala dokonce až k hranici 20 USD za barel!

WTI, Monthly

Za poklesem ceny ropy stojí očekávaná slabá poptávka z důvodu ochlazování globální ekonomiky a zároveň cenová válka mezi Ruskem a Saúdskou Arábií.

Podle posledních zpráv Rusko odmítá vyjednávat pod tlakem a nehodlá se značně vyšší těžbou ropy přestat. Do situace začíná pomalu promlouvat také US prezident Donald Trump, kterému je jasné, že ropné společnosti v USA na takovýchto cenách prodělávají a hrozí jim zánik.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam