Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videokomentář 19. týden 2020, dnešní fundamenty a hybatelé trhů

Autor: Mgr. Petr Plecháč

Tento týden jsou největšími hybateli trhů šíření koronaviru ve světě, účinky léku Remdesivir, Earnings a vztah mezi USA a Čínou.

Celosvětový denní přírůstek nově nakažených koronavirem Covid-19 se drží okolo 80 000 za den. Za úspěch lze považovat, že nevidíme exponenciální růst. Státy postupně rozvolňují svá opatření proti šíření viru a podniky začínají startovat své provozy. Investory bude nyní zajímat, zda nedojde k opětovnému růstu počtu nakažených. Znovu zavírání výroby ve světě by představovalo obrovský problém.

Denní nárůst počtu nově nakažených

 

Na konci minulého týdne vlil americký prezident Donald Trump do trhů nervozitu prohlášením, že zvažuje kroky proti Číně, která nezvládla situaci kolem šíření koronaviru a zamlžovala některá důležitá fakta. Trump nevylučuje ani zavedení dalších cel, což by mohlo opět rozpoutat obchodní válku mezi USA a Čínou. Tento scénář však podle mnoha analytiků není příliš pravděpodobný. Obchodní válka by měla velmi negativní dopad na občany ve Spojených státech, kde týdně roste počet nezaměstnaných v milionech.

Otevírání podniků ve světe svědčí ceně ropy, která od pondělí posiluje, stejně tak i akciové indexy. Kde jsou důležité supporty a resistence jsem rozebíral v týdenním videokomentáři (níže).

 

Dnešní fundamenty

Dnes má svátek Japonsko, Jižní Korea a Čína.

V 10:30 reportuje výrobní i nevýrobní PMI Velká Británie. Analytici očekávají za měsíc duben zlepšení výsledků ve výrobním a zhoršení v nevýrobním sektoru.

V 14:30 reportují Spojené státy obchodní bilanci, export a import.

V 16:00 do trhů přijdou další data ze Spojených států, tentokrát ISM nevýrobní PMI. Analytici očekávají pokles z 52.5 na 36.9 bodů.

Dnes reportují své kvartální výsledky společnosti jako Walt Disney, Activision Blizzard nebo Electronic Arts.

 

Týdenní videokomentář - technická analýza a fundamenty

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam