Seznam článků Seznam článků

Zpět na celou stránku

Videoanalýza pro 20. týden 2020, dnešní fundamenty

Autor: Mgr. Petr Plecháč

V novém videokomentáři jsem věnoval pozornost především fundamentům, které mohou zahýbat jak komoditami, indexy, tak i měnovými páry.

Měnové páry jsou již delší dobu sevřeny v konsolidaci. Ve videu jsem ukázal základní supporty a resistence, na které by si měli obchodníci dávat pozor a kde se bude tzv. lámat chleba. Vyplatí se také sledovat index amerického dolaru, který může nastínit pohyb na hlavních měnových párech. Po delší době jsem se podíval i na USDTRY a EURCZK.

Na komoditách se toho od minulého týdne příliš nezměnilo. Na ropě roste poptávka, která jen podporuje nynější stabilizaci ceny ropy. Poptávka roste také po zemním plynu, ten však i nadále vyklesává a nedokáže se dostat přes hranici 2.0.

Indexy i nadále rostou a investoři již vyhlížejí nová ATH. Radost by jim mohly zhatit jen nečekané negativní zprávy, jako např. vypjaté vztahy mezi USA a Čínou nebo druhá vlna šíření koronaviru.

 

Dnešní fundamenty

Ráno reportovala Čína výsledky CPI (index spotřebitelských cen) a PPI (index cen výrobců) za měsíc duben. Všechny údaje dopadly hůře než analytici očekávali a akciové indexy po zveřejnění mírně oslabily.

V 14.30 zveřejní CPI také Spojené státy.

Od 15:00 budou mít projevy členové FOMC a lze očekávat zvýšenou volatilitu na akciových indexech.

V 18:00 bude zveřejněn WASDE report.

V 22:30 získají investoři nová data z Amerického ropného institutu (API) ohledně stavu zásob ropy, benzínu a destilátů.

 

Týdenní videokomentář: Forex, komodity, indexy - technika a fundamenty

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

zpět na seznam